Podziękowanie za pomoc i udział w dożynkach gminnych-Stare Jabłonki 5 wrzesień 2015


Święto Plonów – Dożynki to święto rolników, pracownikom obsługi rolnictwa i wszystkim, którzy zajmują się produkcją, skupem i przetwarzaniem płodów rolnych.
Ten rok był bardzo ciężkim, gdyż trwająca susza wpłynęła na wielkość i jakość płodów naszych pól. Dlatego trzeba szczególnie szanować żywność, aby jej nie marnować.
Podtrzymując tradycję poprzednich lat Sołtys sołectwa Samborowo p. Tadeusz Pypczyński zwrócił się z prośbą o pomoc w wykonaniu wieńca dożynkowego oraz przygotowanie stoiska, na którym były prezentowane wyroby i produkty sporządzane przez mieszkańców Samborowa. W czasie uroczystości dożynkowych wieniec dożynkowy uzyskał wyróżnienie, natomiast przygotowane stoisko i prezentowane wyroby i potrawy uzyskały III miejsce. Jest to sukces , z którego możemy być dumni.
Ten sukces nie byłby możliwy bez bezinteresownej pomocy materialnej Gabrieli i Tadeusza Pypczyńskich za ofiarowane owoce i warzywa i p. Andrzeja i Łukasza Wolfa, którzy ofiarowali mięsko indyczek samborowskich, które zostały przetworzone na kiełbaski i polędwiczki i inne wyroby, cieszące się uznaniem konsumentów.Szczególne podziękowania należą się koleżankom z koła gminnego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Ostródzie z siedzibą w Samborowie, które pracowały ofiarnie wiele dni i godzin, aby przygotować wieniec, udekorować stoisko i przygotować wyroby i produkty. Te osoby to: Elżbieta Burczak, Maria Szatkowska, Dorota Teodorowicz, Wieńczysława Kajetanek, Daniela Skibicka, Maria Babska,Elżbieta Zakrzewska, Barbara Skowrońska, Halina Bylska. Słowa podziękowania należą się także druhom OSP Samborowo, że wspierali nas w pracach organizacyjnych.
Słowa szczególnego podziękowania należą się p. Edmundowi Kajetankowi i Elżbiecie Zduńczyk za ich pomysły, upór i udzielane rady w projektowaniu wieńca dożynkowego. Sołtys Samborowa sam nie byłby w stanie podołać wszystkim sprawom. Naszym obowiązkiem, wszystkich mieszkańców ,jest potrzeba wspierania inicjatyw zgłaszanych przez Sołtysa, gdyż służą one wszystkim mieszkańcom.
Dożynki wiejsko- parafialne w najbliższą sobotę – 12 września 2015 r. będą także sprawdzianem aktywności mieszkańców naszej parafii. Przyjemnie jest i łatwo rozwiązać sprawy , kiedy wiele osób angażuje się w przygotowania uroczystości. Aktywny udział i pomoc jest dowodem wzajemnego szacunku i wsparcia w rozwiązywaniu naszych spraw. Życząc miłej zabawy zapraszam także do pomocy w jej dobrym przygotowaniu .
Prezes Zarządu PSD w Samborowie Elżbieta Miecznik