Gratulacje za dożynki gminne w Lubajnach.


Po raz pierwszy sołectwo Samborowo organizowało stoisko wystawiennicze w czasie organizowanych gminnych dożynek w Lubajnach. Pan sołtys sołectwa Samborowo  Tadeusz Pypczyński przygotował konstrukcję stoiska. Koleżanki z koła gminnego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Ostródzie z siedzibą w Samborowie i przedstawicielki samborowskiej Akcji Katolickiej podjęły się wraz z druhami OSP Samborowo przygotowania wystawy i promocji produktów żywnościowych, które były serowane w czasie obchodów dożynkowych. Koleżanki : Elżbieta Zduńczyk i  Maria Szatkowska, przy pomocy  Doroty Teodorowicz i  Elżbiety Burczak wykonały wspaniałe arcydzieło sztuki artystycznej – wieniec dożynkowy, który zyskał III nagrodę podczas prezentacji wieńcy dożynkowych w Lubajnach. Wieniec ten nieśli druhowie OSP Samborowo: Mieczysław Butrykiewicz, Andrzej Makar, Kamil Miecznik i Zdzisław Czarnecki.

Autorką dekoracji stoiska była koleżanka Elżbieta Zduńczyk przy pomocy koleżanki Wieńczysławy Kajetanek. Produkty żywnościowe przygotowały do degustacji koleżanki Elżbieta Miecznik, Krystyna Markowska, Barbara Skowrońska, Woźniak Łucja, Halina Bylska, Elżbieta Burczak, Dorota Teodorowicz. Wieńczysława Kajetanek. Kiełbaski i polęgwiczki wykonane z ofiarowanego mięsa indyczego przez hodowcę drobiu z Samborowa p. Andrzeja Wolfa oraz serowane nalewki i wina własnej produkcji zyskały uznanie konsumentów. Stoisko Samborowa własnymi rzęźbami udekorował rzeźbiarz- snycerz z Samborowa – Zbigniew Markowski. Za całokształt artystyczny stoisko Samborowa uzyskało II nagrodę.

Jeśli połączy się wspólne działanie, to można osiągnąć sukces. To nam się udało szanowni miwszkańcy Samborowa. Tak trzymać! Gratulacje !!!

Prezes PSD Samborowo Elżbieta Miecznik