13 listopada 2015 r – X gminne obchody światowego dnia walki z cukrzyca i jubileusz 10-lecia kola


13 listopada 2015 r. w Gminnym Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Samborowie o godz. 11,00 odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia uczestnikom tegorocznego konkursu. Na tą uroczystość zapraszamy uczniów , którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia oraz nauczycieli sprawujących opiekę nad wykonywanymi pracami oraz rodziców uczniów. W tym roku nagrody będą bardzo cenne, gdyż uzyskano dodatkowe środki na zakup nagród.
Takie rozwiązanie przyjęto, gdyż w części wieczornej dzieci musiałyby długo oczekiwać na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.Program uroczystości przedpołudniowej przedstawia się następująco: 11,00 – część artystyczna
11,30 – powitanie
11,40 – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz wyróżnień zwycięzcom
12,10 – poczęstunek
W części popołudniowej, która rozpoczyna się mszą św. program przedstawia się następująco:
16,00 – msza św w kościele św. Stanisława Biskupa w Samborowie
16,40 – przywitanie uczestników i zaproszonych gości
17,00 – Koncert zespołu ” Piątka z plusem”
17,30 -Historia powstania Stowarzyszenia – przedstawia Prezes Zarządu p. Elżbieta Miecznik
17,40 -prelekcja dr n med. Ewa Aksamit ”Zachowanie rodziny i środowiska w stosunku do pacjenta z chorobą cukrzycy” – Uniwersytet W.M. w Olsztynie
18,00 – prezentacja dorobku koła – mgr Wieńczysława Kajetanek
18,20 -Wręczenie odznaczeń i wyróżnień
18,40-Wystąpienia zaproszonych gości
19,00- Wieczorek andrzejkowy z poczęstunkiem i zabawą taneczną.
Zarząd koła zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z bardzo ciekawą prelekcją wybitnego specjalisty diabetologa o problemach choroby cukrzycy i dowiedzieć się , w jaki sposób możemy pomóc każdemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia zdrowia osoby chorej na tą chorobę.
Cukrzyca atakuje coraz częściej dzieci i młodzież szkolną , osoby dorosłe. Już co 8 Polak jest zagrożony tą chorobą i na nią choruje. Jest to epidemia XXI wieku, która w Polsce powoduje najwięcej zgonów po chorobach układu krążenia i onkologicznych. Nie wolno tych spraw bagatelizować.